Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Nietypowa prezentacja fotografii w centrum Białegostoku

Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku w ramach projektu "Kultura wielu głosów" zaprasza do obejrzenia nietypowej wystawy fotografii w centrum stolicy regionu. Zdjęcia wykonane przez uczestników warsztatów fotograficznych "Mój mikro-/makrokosmos" i "Sąsiedzi. Próba dokumentu" umieszczone zostały w witrynach instytucji, kawiarni, sklepów i punktów usługowych przy Rynku Kościuszki, ul. Liniarskiego i ul. Suraskiej.

- O wyborze formy wystawy zadecydowała obserwacja przemian przestrzeni miejskiej i związanych z tym zachowań przechodniów. Z krajobrazu miasta znikają wystawy! Przestaliśmy je oglądać, podziwiać, komentować. Zadrukowana folia, niejednokrotnie zasłaniająca całe witryny, zmieniła je w powierzchnie reklamowe. Witryny częściej odwiedzamy dziś w Internecie. Stąd nasza propozycja zabawy słowem "wystawa” i pytanie: czy sklepowa wystawa może mieć coś wspólnego z wystawą fotografii  -  wyjaśnia Katarzyna Niziołek, prezes Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku.

Zdjęcia w witrynach można będzie oglądać do połowy kwietnia. Jednak ze spacerem i ich odszukaniem nie warto zwlekać. Pięć pierwszych osób, które zlokalizują wszystkie 12 fotografii i prześlą listę ich lokalizacji na adres fundacja@uwb.edu.pl otrzyma książki wydane przez Fundację UwB.

O fotografiach i projekcie:

To fotografie młodych twórców, wykonane podczas warsztatów „Mój mikro-/makrokosmos” (prowadzenie Paulina Tumiel) i „Sąsiedzi. Próba dokumentu” (prowadzenie Sylwia Wieczeryńska) w czerwcu 2012 r. Autorzy fotografii: Gabriela Citko, Karolina Kowalska, Robert Maciejuk, Dawid Masłowski, Marta Onopa, Jakub Popławski, Patryk Rostkowski, Maciej Sewastianik, Urszula Szatkowska, Justyna Tobolczyk, Natalia Wieczeryńska, Izabela Zubrycka.

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „Kultura Wielu Głosów”, który zainicjowany został w 2011 r. przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku, przy finansowym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. To cykl spotkań o tematyce kulturalnej, realizowanych w konwencji rozmowy z udziałem gości i zgromadzonej publiczności oraz wydarzeń towarzyszących o charakterze artystycznym, stanowiących „próbkę” demokracji kulturowej (rozumianej jako aktywne uczestnictwo w kulturze każdego człowieka). Projekt jest zorientowany na kształtowanie postaw obywatelskich, wyrażających się w szeroko pojętym uczestnictwie w życiu publicznym, nie tylko w wymiarze politycznym, ale także kulturowym. Ma na celu kształtowanie wzorów aktywnego udziału w kulturze: zachęcenie do wyjścia poza rolę biernego odbiorcy-konsumenta, włączenie do publicznej dyskusji na temat kultury i sztuki, dowartościowanie pozainstytucjonalnych form twórczości artystycznej i uczestnictwa w kulturze.

Koordynatorki projektu: Katarzyna Niziołek, Małgorzata Skowrońska
Realizatorka wystawy: Izabela Adamska

Źródło informacji: www.wrotapodlasia.pl


Data dodania: 05.04.2013 - 19:07

Dotyczy wpisu: Nietypowa prezentacja fotografii w centrum Białegostoku

Innowacyjna Gospodarka