Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaOgrody Doświadczeń Humanitarium

Adres: ul. Stabłowicka 147a Wrocław

Województwo: dolnośląskie

Telefon: 71 734 70 00

Strona www: humanitarium.eu

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Nowości

Opis

Na terenie Kampusu Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ swoją działalność prowadzi Humanitarium park rozrywki edukacyjnej. To wyjątkowe miejsce łączące edukację z zabawą. Od 19 października 2013 r. prezentuje interaktywną wystawę “Play the Music – od fizyki do muzyki”. Oprócz zwiedzania wystawy w Humanitarium można wziąć udział w zajęciach warsztatowych w laboratoriach o szerokiej tematyce, skierowane do różnych grup wiekowych.

 

                                                 Bliskie spotkanie z nauką poprzez  zabawę i atrakcyjny program edukacyjny, wykorzystujący  interaktywne eksponaty i nowoczesne multimedia, służyć ma budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy!

Autorska nazwa „Humanitarium” nawiązuje do tematyki skoncentrowanej na człowieku, a także do nazewnictwa podobnych placówek na świecie, np. Universarium, Experymentarium, Exploratorium. Na powierzchni  ok. 1000 m kw. znajdują się interaktywne eksponaty  i stanowiska, gdzie można przeprowadzać doświadczenia i prowadzić obserwacje.

 

                                              W holu budynku znajduje się sklepik “Od smyka do matematyka” z zabawkami edukacyjnymi, grami logicznymi, łamigłówkami i książkami popularnonaukowymi.

W trakcie zwiedzania w kawiarni Cafe Inspiracje można skosztować pysznej kawy, herbaty, ciast i wielu innych smakołyków. Nie musicie spieszyć się do domu na obiad. W Cafe Inspiracje możecie zrobić sobie przerwę zamawiając smakołyki z menu obiadowego.

Obecnie w Humanitarium przedstawiana jest ekspozycja, która ma za zadanie pokazać jak działa ludzkie ciało i zmysły. Równolegle można zobaczyć jak człowiek funkcjonuje w środowisku, jak je kształtuje i jakie są tego konsekwencje. Treści proekologiczne i prozdrowotne są tematyką przewodnią centrum.

Interaktywna wystawa w Humanitarium to ponad 50 eksponatów podzielonych na działy: Ciało Człowieka, Świat Zmysłów, Fizyka na Wesoło, Genetyka, Medycyna oraz Ekologia i Energia. Wystawa znajduje się na sali interaktywnej oraz na antresoli i przystosowana jest w pełni dla osób niepełnosprawnych.

„Humanitarium” to nie tylko atrakcja dla dzieci i młodzieży. Szeroka oferta programowa ma trafiać również do ich rodziców, dziadków i nauczycieli. „Ogrody Doświadczeń” to miejsce spotkań edukacyjnych zarówno dla mieszkańców Dolnego Śląska, jak i turystów odwiedzających Wrocław.

Uzupełnieniem wystawy w "Humanitarium" jest udział w niezwyczajnych warsztatach w laboratoriach. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 4 roku życia (w przypadku warsztatów rodzinnych).

Harmonogram zajęć i godziny otwarcia umieszczone są na stronie www.humanitarium.pl

Galeria

Innowacyjna Gospodarka