Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaVI Leo Festiwal

Adres: Wrocław

Województwo: dolnośląskie

Telefon: 71 342 20 01

Strona www: nfm.wroclaw.pl

Data: 30.05.2014 - 05.06.2014

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Nowości

Opis

Leo Festiwal to jedno z najmłodszych, organizowanych przez Filharmonię im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu odbywających się cyklicznie przedsięwzięć artystycznych. Festiwal został zainicjowany przez Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Filharmonii Wrocławskiej, w 2009 roku.

Przedsięwzięcie jest realizowane pod artystycznym kierownictwem Ernsta Kovacica i współtworzone przez Wrocławską Orkiestrę Kameralną Leopoldinum. W zamyśle festiwalu bardzo ważny jest dialog muzyki z innymi dziedzinami sztuki: architekturą, poezją, tańcem, filmem, sztukami plastycznymi, teatrem.

Twórcy Leo Festiwalu wierzą, że sztuka i muzyka odgrywają istotne funkcje w życiu społecznym, dlatego festiwalowe wydarzenia odbywają się nie tylko w salach koncertowych, ale także w miejscach, w których toczy się codzienne życie wrocławian, m.in.: w Mediatece, na Politechnice, na dziedzińcu Ossolineum. Tradycją Leo Festiwalu są koncerty, podczas których wraz z kameralistami z Orkiestry Leopoldinum występują dzieci, wykonując przeznaczony dla młodych odbiorców repertuar. Melomani cenią Leo Festiwal za elementy humoru i interakcji z publicznością.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w koncertach Leo Festiwalu, który odbędzie się we Wrocławiu w dn. 30.05–5.06.2014.

Szóstą edycję zaczynamy roztańczonym koncertem w pięknym zamku Topacz. Grupa  tańca nowoczesnego C.O.V. / Cie. Off Verticality z Linzu wystąpi przy wirtuozowskiej muzyce Eugène’a Ysaӱe’a ­– jego Sześć sonat na skrzypce solo wykona dyrektor artystyczny festiwalu, Ernst Kovacic. Następnie mentorzy i uczniowie pojawią się razem na scenie – na Akademii Muzycznej zagrają wspólnie soliści Leopoldinum (skrzypek Christian Danowicz, altowiolista Michał Micker, wiolonczelista Marcin Misiak) oraz ich studenci. Wystąpią w ciekawych konfiguracjach –oktet i sekstet – oraz w kwartecie, grając „Wycinanki” Andrzeja Panufnika, tegorocznego jubilata.

Dworzec Główny na co dzień rozbrzmiewający dźwiękami gwizdów, zgrzytów, świstów, i sapiących lokomotyw wypełni muzyka imitująca to „kolejowe instrumentarium”. Orkiestra Leopoldinum i Zespół Wokalny „Rondo” porwą nas w podróż dookoła świata, a środkiem lokomocji będą utwory inspirowane pociągami! Na koniec wydarzenie tradycyjne na Leo Festiwalu, choć rzadko spotykane na polskich estradach, czyli opera dziecięca. Wataha trolli zastrasza mieszkańców malowniczych Orkadów, ale magiczna moc muzyki granej przez dwóch skrzypków pokrzyżuje plany złośliwych stworów. Na scenie oczywiście nie zabraknie dzieci-artystów, a baśniową scenografię do opery Petera Maxwella Daviesa wyczarują Studenci Wydziału Scenografii ASP we Wrocławiu.

Więcej na stronie: nfm.wroclaw.pl

Galeria

Innowacyjna Gospodarka