Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMikrokosmos - Park Edukacyjno - Rozrywkowy

Adres: ul. Pasikonika Ujazd

Województwo: łódzkie

Telefon: 669 828 900

E-mail: mikrokosmos@mikrokosmos.edu.pl

Strona www: www.mikrokosmos.edu.pl

Ocena: 3/5 (głosów: 1)

Twoja ocena:

Opis

Mikrokosmos Park Edukacyjno-Rozrywkowy jest miejscem o powierzchni niemal 10 000m2, na której można spotkać niezwykle realistyczne rzeźby owadów, wykonane z dużą dbałością o ich budowę morfologiczną. W Parku znajduje się kilkadziesiąt owadów, znacznie większych od dorosłego człowiekaowady wykonane w wielokrotnym powiększeniu.

 

Z myślą o dzieciach i młodzieży uczącej się, w Parku stworzono ścieżki dydaktyczne, przy których spotkamy owady z wypisanymi najciekawszymi informacjami na temat każdego z nich.

 

Nie lada atrakcją, jest też samo otoczenie czyli piękny ogród z tysiącami roślin w wielu gatunkach i odmianach. Spotkać można u nas między innymi storczyki i kaktusy gruntowe, wiele odmian drzew i krzewów owocowych, rzadkie odmiany drzew i krzewów iglastych oraz każdej wiosny tysiące roślin cebulowych od szafirków poprzez tulipany do lilii.

 

Dzięki Parkowi MIKROKOSMOS staje się możliwe zaobserwowanie tego, co do tej pory było niedostrzegalne, możemy zachwycić się tym, co w rzeczywistym rozmiarze jest niewidoczne.

 

Ideą stworzenia Parku było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży, a także dorosłych na niezwykle bogaty świat owadów. Te małe istoty, mają olbrzymie znaczenie dla procesów warunkujących życie na Ziemi.

 

Dodatkowo przy Parku znajduje się miejsce na wypoczynek i zabawę dla całej rodziny. W Ofercie znajdują się m.in.:

  • trampolina;
  • piaskownica z zabawkami;
  • zjazd linowy;
  • piłki;
  • wieżyczka;
  • huśtawki;
  • zjeżdżalnie;
  • gigantyczne szachy ogrodowe
  • niezwykły plac zabaw dla najmłodszych;

 

Na terenie Parku znajdują się altanki, gdzie można w otoczeniu przyrody spożyć posiłek oraz grill bar "Bąk", serwujący pyszne, ciepłe przekąski. W grudniu 2013 wraz z zimowym sezonem, zostanie otwarta kawiarnia serwująca napoje gorące oraz wyroby cukiernicze według własnych przepisów.

 

ZAPRASZAMY !!!

Galeria

Innowacyjna Gospodarka