Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaNiedzielne spacery z przewodnikiem

Adres: ul. Dajwór 18 Kraków

Województwo: małopolskie

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Nowości

Opis

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie serdecznie zaprasza  11.08., 18.08. i 25.08.2013, na darmowe, sierpniowe wycieczki z przewodnikiem. Poniżej szczegóły poszczególnych spotkań.

 
Niedziela, 11.08.2013: Nie tylko Kazimierzszlakiem żydowskiej historii Krakowa
Historia żydowskiej obecności w Krakowie wiąże się nie tylko z Kazimierzem. Również Stare Miasto i Stradom to miejsca ważnych wydarzeń w życiu tej społeczności. Tutaj wszystko się zaczęło, to tu istniała pierwsza ulica żydowska, a kupcy żydowscy sprzedawali swoje towary. Przez lata najlepsze antykwariaty, należące do żydowskich właścicieli, mieściły się przy ulicy Szpitalnej, a domy modlitwy w przedwojennym Krakowie rozsiane były po całej okolicy Starego Miasta. W czasie spaceru przejdziemy ulicami, które może mniej kojarzą się z historią Żydów w Krakowie, ale które noszą jej ślady do dzisiejszego dnia.
Początek wycieczki: Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego
Godz.11.00
 
Niedziela, 18.08.2013: Śladami Listy Schindlera
Film Lista Schindlera miał ogromny wpływ na rozwój turystyki na Kazimierzu. Obraz, który zdobył siedem statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej, opowiada historię niemieckiego przemysłowca i agenta Abwehry, Oskara Schindlera. W trakcie wycieczki przejdziemy szlakiem miejsc, które zostały utrwalone w filmie i porównamy historię w nim przedstawioną z faktami historycznymi.
Początek wycieczki: Pomnik Adama Mickiewicza na Rynku Głównym
Godz.11.00
 
Niedziela, 25.08.2013: Żydowscy architekci Krakowa 
Wycieczka szlakiem najwybitniejszych architektów Krakowa pochodzenia żydowskiego i opowieść o ich wkładzie w rozwój miasta. W trakcie spaceru dowiemy się, kim byli, co tworzyli, jakie wybierali style i kto był ich inspiracją. 
Początek wycieczki: Żydowskie Muzeum Galicja
Godz.11.00
 
Wydarzenia są częścią programu Muzeum Znaczy Więcej finansowanego przez Dutch Jewish Humanitarian Fund.
 

Lokalizacja

Innowacyjna Gospodarka