Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMuzeum Broni i Militariów

Adres: al. Niepodległości 21 Świdnica

Województwo: dolnośląskie

Telefon: 74 852 52 34, 603 458 908

Ocena: 5/5 (głosów: 1)

Twoja ocena:

Opis

W muzeum zgromadzono ponad 1000 sztuk militariów, w tym około 150 sztuk broni strzeleckiej, maszynowej i przeciwpancernej od pierwszych karabinów iglicowych XIX wieku do broni lat pięćdziesiątych XX wieku. Najwięcej eksponatów pochodzi z okresu II wojny światowej.
Na wystawie prezentowane są pierwsze karabiny maszynowe I i II wojny światowej, RKM-y i UKM-y okresu międzywojennego i okresu II wojny światowej oraz różnego typu karabinki, pistolety, rewolwery, pistolety maszynowe (niektóre z egzemplarzy są unikalnymi w skali krajowej), moździerze, moździerze okopowe (10 sztuk).
Muzeum wzbogaca się również systematycznie o broń, która była na wyposażeniu wojska polskiego po 1945 roku, do której zaliczyć należy czołgi, samoloty, wozy opancerzone i kilka armat.

Muzeum prowadzi działalność edukacyjną poprzez oprowadzanie grup i wykłady na temat broni i jej historii.
Muzeum wypożycza broń do filmów i na imprezy okolicznościowe.

Otwarte jest codziennie prócz poniedziałku w godzinach 11.00 - 14.00, poza godzinami przyjmować może grupy wcześniej umówione. Przy muzeum Broni i Militariów działa atestowana strzelnica na broń krótką, strzelać można z broni pneumatycznej i z karabinków sportowych.

Muzeum Broni i Militariów w Świdnicy posiada ekspozyturę w Witoszowie Dolnym. Istnieje od stycznia 2001 roku, statut nadana Ministra Kultury otrzymało w marcu 1999 roku. Właścicielem i twórcą muzeum jest Stanisław Gabryś.

Źródło: dziennik.swidnica.pl
Innowacyjna Gospodarka