Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMuzeum Archeologiczne i Etnograficzne

Adres: pl. Wolności 14 Łódź

Województwo: łódzkie

Telefon: 42 632 84 40

Strona www: www.maie.lodz.pl/?div=info

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne to największe muzeum w Łodzi.  Historia placówki sięga 1918 roku, kiedy to powołano w Łodzi Muzeum Miejskie ,w zbiorach, którego znajduje się zabytki ze 157 stanowisk archeologicznych głównie z pozostałości obozowisk z końca epoki lodowcowej oraz czasów, które nastąpiły bezpośrednio po niej. Łódzkie muzeum gromadzi zabytki kultury materialnej pochodzące z epoki brązu oraz wczesnej epoki żelaza. Na koniec 2008 roku posiadało ponad 227 438 pozycji katalogowych. Zobaczymy tutaj trzy wystawy stałe: archeologiczną, etnograficzną i numizmatyczną. Statutowa działalność uzupełniana jest lekcjami oświatowymi, wystawami, publikacjami z zakresu scenografii teatru lalkowego.

 

Zwiedzający mają też możliwość przyjrzeć się Działowi Widowisk Lalkowych, utworzonemu w 1980 roku, jest on jedynym w Polsce, zajmującym się gromadzeniem scenografii teatrów lalkowych i lalkowego filmu animowanego. Wśród 100 wystaw zrealizowanych w kraju i za granicą znajdują się monograficzne ekspozycje lalkowej twórczości teatralnejMuzeum jest wyjątkowe, bozupełnie wyjątkowe jego zbiory. Oczywiście, największy zachwyt wzbudzają wspomniane  lalki. Nic dziwnego. piękneżyją swoim własnym, bardzo tajemniczym życiem.

 

Godziny otwarcia :

Poniedziałek - nieczynne
Wtorek – 10.00 -17.00
Środa – 09.00 -16.00
Czwartek – 11.00 -18.00
Piątek – 09.00 – 16.00
Sobota – 09.00 – 16.00
Niedziela – 09.00 – 16.00

 

Ceny biletów:

normalny - 8 ,

ulgowy - 5 (wtorek - wstęp wolny).

 

Źródło zdjęć : http://www.maie.art.pl/?div=news&page=30

 

Autor tekstu: Żaneta Bomba

Lokalizacja

Innowacyjna Gospodarka