Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaDom i Biblioteka Sichowska im. Krzysztofa i Zofii Radziwiłłów

Adres: Sichów Duży 88 Sichów Duży

Województwo: świętokrzyskie

Telefon: 15 864 16 28

E-mail: sichow@sichow.eu

Strona www: www.sichow.eu

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Legenda

Kuligi Noclegi Organizacja grilla Organizacja ogniska Parking Plac zabaw dla dzieci Platność kartą Punkt gastronomiczny Sala zabaw dla dzieci Toalety Wypożyczalnia sprzętu sportowego

Opis

Położony dwie godziny drogi na północ od Krakowa, Dom i Biblioteka Sichowska to miejsce, które łączy historie i tradycje polskich domów z nowoczesnością. Chce być miejscem otwartym gdzie można spędzić czas z przyjaciółmi ale też miejscem nowych spotkań i inspiracji. Stworzono przestrzeń zarazem do kreatywności i do odpoczynku.

Zespół pałacowo-parkowy w Sichowie Dużym powstały w 1794 roku należał do kolejnych polskich rodzin arystokratycznychDziś znowu należy do rodziny dawnych właścicieli. Składa się z dworu (w odbudowie)  i zabudowań gospodarczych, które mieszczą pensjonat z 13-oma pokojami a także restaurację, czytelnię i oranżerię-salę konferencyjną. Przestronne i dobrze oświetlone pomieszczenia mogą służyć do różnego rodzaju wydarzeń rodzinnych i zawodowych. Pokoje pensjonatu udekorowane każdy w innym klimacie. Jest więc między innymi pokój prowansalski, amerykański, niemiecki, botaniczny i odkrywców. Budynki zespołu mieszczą się w starym 10 hektarowym parku otoczonym  polami uprawnymi, dając możliwość odpoczynku i spotkania z naturą.

Dom i Biblioteka Sichowska to wyjątkowe miejsce i baza wypadowa do odkrycia Polski, jej historii i wiejskiego pejzażu. Region Świętokrzyski jest pełny polskiej historii i zwiedzając go można odwiedzić zabytki prawie z każdej epoki.

Dom i Biblioteka Sichowska to też idealne miejsce na spotkania Zarządów, kadry kierowniczej i całych przedsiębiorstw. Istnieje możliwość dostosowania sal do potrzeb danego spotkania a także wynajęcia całego zespołu na potrzeby seminarium czy szkolenia.

Atrakcje dla najmłodszych:
- autorski plac zabaw
- pokój zabaw z czytelnią dla dzieci
- jazda konna
- kort tenisowy
- wycieczki rowerowe

Atrakcje dla dorosłych:
- rozległy park sprzyjający długim spacerom
- biblioteka
- pole do ćwiczenia golfa „adventure golf”
- bilard
- kort tenisowy
- wycieczki rowerowe i konne

Inne możliwości:
- wycieczki rowerowe po malowniczej okolicy
- łowienie ryb w pobliskich stawach
- wycieczki konne
- loty paralotnią
- w sezonie zimowym biegówki

Bliska odległość od Europejskiego Centrum Bajki Pacanowie (18 km) - realizacja wspólnych programów kulturalno-edukacyjnych dla dzieci.

Dom i Biblioteka Sichowska dysponuje:
- 13 pokojami (2, 3, 4-osobowymi)
- salą jadalną
- salą szkoleniową/pokojem dziennym z czytelnią
- salą konferencyjną/okolicznościową w oranżerii
- salą spotkań w bibliotece
- tarasem letnim
- altaną grillową
- placem zabaw dla dzieci
- polem do ćwiczenia golfa „adventure golf”
- kortem tenisowym

Więcej informacji na stronie: www.sichow.eu

Lokalizacja

Galeria

Innowacyjna Gospodarka