Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaWIOSKI ŚWIATA – Park Edukacji Globalnej

Adres: ul. Tyniecka 39 Kraków

Województwo: małopolskie

Telefon: 12 269 23 33

E-mail: parkedukacji@swm.pl

Strona www: www.wioskiswiata.org/

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu" od wielu lat zajmuje się szeroko pojmowaną edukacją międzykulturową i rozwojową.
Jednym z największych i najbardziej innowacyjnych projektów było wybudowanie WIOSEK ŚWIATA - Parku Edukacji Globalnej przy swojej siedzibie na ul. Tynieckiej 39 w Krakowie. Park Edukacji Globalnej jest jedynym tego typu miejscem nie tylko w Polsce, ale i w Europie, gdzie tak różnorodne kultury znajdują się w jednym miejscu, w zasięgu ręki.

 
W Wioskach ŚwiataParku Edukacji Globalnej, obejmujących ponad 2 ha, obok afrykańskich chat, stoi papuaski dom na palach, a na andyjskim wzniesieniu góruje samotnie peruwiańska chatka. Nieopodal wypatrywać można Indianina z Wielkich Równin wynurzającego się z tomahawkiem z wysokiego tipi. W bliskim sąsiedztwie bieleje w słońcu igloo z Arktykijedna z największych ciekawostek Parku. Już kilkadziesiąt metrów dalej przenosimy się do krainy równinnych stepów, gdzie barwnie zdobione, otwarte na oścież drzwi mongolskiej jurty zapraszają do wejścia w zupełnie odmienny świat koczowniczych ludów Wielkiego Stepu. Ze wzniesienia, po przejściu kołyszącym się mostem, każdy może objąć jednym spojrzeniem panoramę całego świata. Park Edukacji Globalnej jest jedynym tego typu miejscem nie tylko w Polsce, ale i w Europie, gdzie tak różnorodne kultury znajdują się w jednym miejscu, w zasięgu ręki.

PARK przeszedł w ostatnich miesiącach prawdziwą metamorfozę! W efekcie jednej z największych inicjatyw wielkoformatowa mapa świata została wypełniona specjalną kostką, dzięki której poszczególne państwa na kontynentach przybrały kolory i kształty. Na terenie Parku zadomowił się na dobre osioł Kuba, który wypatruje z radością kolejnych odwiedzających. Już niebawem oferta zostanie poszerzona o kolejne atrakcje. Twórcy Parku Edukacji Globalnej pragną stworzyć jeszcze większe możliwości edukacyjne i poznawcze dla indywidualnych zwiedzających, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z dziećmi, dlatego też prowadzą warsztaty dla rodzin z dziećmi.

Więcej na stronie: parkedukacji.swm.pl

Lokalizacja

Galeria

Innowacyjna Gospodarka