Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaA. Nicholson, G O,Malley - Gdy dziecko zachoruje

Ocena: 5/5 (głosów: 1)

Twoja ocena:

Opis

Gdy dziecko zachoruje

 

ALF NICHOLSON , 

GRAINNE O'MALLEY

 

wydawnictwo: Harmonia

ilość stron: 320

format: 16,5x23,5 cm

rok wydania: 2012

cena: 38

 

Pewnie nie jeden rodzic załamuje ręce, gdy z jego pociechą dzieją się dziwne rzeczy. Malec gorączkuje lub pojawia się na ciele jakaś dziwne wysypka a my dwoimy się i troimy, by jak najszybciej w miarę bezinwazyjnie pozbyć się niechcianych objawów. Obie jesteśmy mamami i doskonale wiemy jak to jest. A najgorszym uczuciem jest bezradność, która niestety czasem pojawia się, gdy nie wiemy jak pomóc naszemu dziecku.

Warto więc zaopatrzyć się w odpowiednią lekturę, która pomoże nam  w walce z tym nie widzialnym wrogiem. Odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Nam w ręce wpadł właśnie ten przewodnik i chętnie polecimy go innym rodzicom. Z cała pewnością każdy znajdzie w nich zagadnienia, które przydadzą się nam w życiu codziennym. Z prostej przyczyny. Ten przewodnik to encyklopedia wiedzy o wszelkiego rodzaju chorobach, które mogą zaatakować naszego maluszka. Począwszy od kolki, gorączki, otyłości, zaburzeń snu a na chorobach zakaźnych, nadpobudliwości czy chorobach oczu i uszu skończywszy. Książka porusza w zasadzie każdy temat, który dotyczy dziecka i jego zdrowia. A każdy problem jest bardzo szczegółowo omówiony

Poszczególne rozdziały rozpoczyna zawsze wypowiedź rodzica, która najczęściej pojawia się w gabinetach lekarskich u pediatrów i może, choć nie musi sugerować omawianą w tym rozdziale chorobę. Potem w prosty sposób autor opisuje wszelkie objawy, które towarzyszą tej chorobie. Omawiane tu wszelkiego rodzaju sytuacje, które mogą się pojawić lub takie, które bardzo zbliżone do objawów sugerujących ową chorobę, a nią nie . Znajdziemy tu różnego rodzaju schematy ułatwiające zrozumień mechanizm działania naszego organizmu, tabele porównujące rożnego rodzaju zachowania itp. każdy szczegół poruszany w danym rozdziale, jest szczegółowo opisany. Ale jednocześnie jest to napisane w taki sposób, że lektura tej książki nie stanowi dla nas problemu. Nie ma w niej żadnych trudnych do zrozumienia opisów czy terminów lekarskich. Książka zawiera jedynie wiedzę, która jest niezbędna każdemu rodzicowi, by wiedzieć z jakim wrogiem ma do czynienia. Oprócz tego na końcu każdego rozdziału mamy także porady jak leczyć dziecko na daną dolegliwość w domu. Znajdziemy również najczęściej zadawane przez rodziców pytania wraz z odpowiedziami. A także wymienione w pigułce sytuacje, w których kontakt z lekarzem jest niezbędny!

Ale w tym poradniku znajdziemy także wszystkie informacje dotyczące prawidłowego rozwoju naszego malucha. W rozdziale 2 i 3 przeczytamy o fazach rozwoju dziecka, jak powinno rozwijać się uzębienie u dzieci, co powinniśmy mieć w domowej apteczce. Znajdziemy tabele wzrostu, wskaźniki masy ciała itp.

Ta książka to fantastyczny pomocnik każdego rodzica. Nie ma ona na celu zastąpić lekarza, lecz jest ciekawym źródłem informacji, której często brakuje rodzicom. Takie wiadomości w pigułce, które umożliwiają nam lepsze zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz pomoc przy radzeniu sobie z nią z całą pewnością doceni każda rozsądna mama i odpowiedzialny tata.

 

Anna Radziach (Ania mama Alicji)

Marta Trzcińska (Marta mama Nikusia)

Innowacyjna Gospodarka