Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaOtfried Preussler - Rozbójnik Hotzenplotz

Ocena: 5/5 (głosów: 1)

Twoja ocena:

Opis

Rozbójnik Hotzenplotz

 

OTFRIED PREUSSLER

 

wydawnictwo: Bona

ilość stron: 128

format: 14,5x20,5 cm

rok wydania: 2012

data wydania: 7 marzec 2012

cena: 25

 

Jest to świetne opowiadanie o rozbójniku, młynku do kawy, dwóch chłopcach, babci, czarnoksiężniku i wróżce... Co to wszystko może mieć ze sobą wspólnego? Zaraz się dowiecie :)

Pewnego dnia babcia Kacpra została napadnięta przez nikczemnego rozbójnika Hotzenplotza, którego od bardzo dawna ściga policja. Niestety z marnym skutkiem. Ukradł on jej ulubiony grający młynek do kawy.

Jej wnuczek Kacper wraz ze swoim przyjacielem Józiem postanawiają sami złapać rozbójnika Hotzenplotza. Podstępem znajdują jego kryjówkę w lesie, niestety zbój nie jest głupi, wie co się święci i łapie biednych chłopców. Jednego postanawia zostawić dla siebie jako służącego, drugiego sprzedaje wielkiemu czarownikowi - Atanazemu Doskwierusowi.

Ani jeden , ani drugi chłopak nie mają szans na ucieczkę, a jednak... Kacper w piwnicach zamku czarownika spotyka wróżkę zaklętą w kumaka. To ona pomaga chłopcu uciec z zamku. Dzięki temu w lesie znajduje on wróżkowe ziele i dzięki niemu udaje mu się odczarować wróżkę. Oczywiście wszystko dobrze się kończy, a złe charaktery już więcej nie będą krzywdzić innych.

Opowiadanie to jest przeznaczone dla dzieci, a powiemy Wam, że i my przeczytałyśmy je z ogromnym zainteresowaniem :) 

Książeczka jest bardzo fajna, ciekawa, zabawna, z lekkim dreszczykiem i dużą ilością niezwykle humorystycznych ilustracji. Mimo, że one czarno białe, to dodają książce ogromnego uroku :)

Gorąco polecamy, jesteśmy pewne, że każde dziecko przeczyta czy też posłucha tej opowieści z wielką przyjemnością. I mimo, że stron i tekstu jest sporo, zapewniamy, że czyta się bardzo szybko :)

Dziękujemy serdecznie wydawnictwu BONA za otrzymane egzemplarze recenzenckie :)


Anna Radziach (Ania mama Alicji)

Marta Trzcińska (Marta mama Nikusia)

Więcej na: ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com

Innowacyjna Gospodarka