Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaDzwoneczek / Dzwoneczek i zaginiony skarb

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Dzwoneczek / Dzwoneczek i zaginiony skarb

 

wydawnictwo: Ameet

ilość stron: 96

format: 18x18 cm

rok wydania: 2011

cena: 23,92

 

A oto kolejna książka z serii Czytaj i słuchaj. Poprzednie tak bardzo spodobały się naszej córce, że gdy kolejna trafiła w moje ręce po prostu nie mogłam jej nie dać Alicji.

Oczekiwałam kolejnych pisków z zachwytu, podskoków radości itp. Ale nie tym razem. Moja córeczka nauczona już doświadczeniem, pierwszą rzeczą którą zrobiła to... wyciągnęła z końca książki płytę i kazała sobie włączyć. Byłam bardzo zaskoczona ale wykonałam grzecznie polecenie mojego dziecka ;)

Moja córeczka usadowiła się więc wygodnie z książką na kolanach i rozpoczęła "zabawę w czytanie". W ogromnym skupieniu słuchała nagrania regularnie przekładając stronice książki w odpowiednim momencie. Czasem wpatrzona w ilustracje zapominała o wszystkim dookoła. Na jej buzi malowało się ogromne skupienie. Moje dziecko wysłuchało grzecznie obu bajeczek i dopiero wtedy szeroko się do mnie uśmiechnęło.

Potem jeszcze długo oglądaliśmy wszystkie obrazki w książce, czytałyśmy i opowiadałyśmy sobie nawzajem przygody Dzwoneczka.

Powiem szczerze, że choć nie lubię audiobooków, te uważam za rewelacyjne. Połączenie książki do słuchania i książki w wydaniu papierowym było genialnym pomysłem. Takie książki rozbudzają wyobraźnię maluchowi, zachęcają do zainteresowania się nią i zmuszają do skoncentrowania się na tym co widzą i słyszą. A do tego ulubieni bohaterowie, przepiękna szata graficzna i oryginalne efekty dźwiękowe sprawiają, że książeczki jeszcze bardziej atrakcyjne.

W naszym domu te książki w ciągłym obiegu. Moje dziecko odkąd je ma nie oczekuje częstego włączania bajek na DVD. Ilustracje w książce i dźwięk płynący w tle zastępują jej śledzenie tych samych wydarzeń przed szklanym ekranem, co bardzo mi się podoba :)

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawnictwa AMEET, dziękuję ;)


Anna Radziach (Ania mama Alicji)

Więcej na: ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com

Innowacyjna Gospodarka