Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaNowy projekt w Muzeum w Łowiczu

Adres: Stary Rynek 5/7 Łowicz

Województwo: łódzkie

Telefon: 46 837 39 28

E-mail: sekretariat@muzeumlowicz.pl

Strona www: www.muzeumlowicz.pl

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Muzeum w Łowiczu w 2012 r. realizuje projekt: "Smak dzieciństwa. Pieczywo codzienne i obrzędowe w tradycji regionu łowickiego."

Projekt popularyzuje zanikającą wiedzę i doświadczenie dotyczące wyrobu i wypieku pieczywa codziennego i obrzędowego wytwarzanego w tradycyjny sposób i spożywanego na dawnej wsi łowickiej (chleby, bułki, ciasta i.t.p. produkty piekarnicze mające swoje korzenie w tradycjach kulinarnych regionu łowickiego).

Elementy składowe projektu:

I. Cykl 4 wykładów dotyczących tradycji polskich i regionalnych związanych z postrzeganiem, wytwarzaniem i spożywaniem pieczywa. (miejsce: Muzeum w Łowiczu)
II. Cykl 8 warsztatów dotyczących przygotowania i wypieku różnych rodzajów pieczywa w tradycji regionu łowickiego (miejsce: Skansen w Maurzycach, prowadzenie: KGW oraz indywidualne  osoby posiadające wiedzę n.t. tradycyjnego wyrobu i wypieku pieczywa m.in. w piecu chlebowym)   
III. Konkurs na tradycyjny wypiek (rozstrzygniecie i wręczenie nagród w :Skansenie w Maurzycach 08.IX.2012)   
IV. Pokaz wybranego obrzędu powiązanego z wypiekaniem pieczywa (miejsce: Skansen w Maurzycach 08.IX.2012)  
V. Wydawnictwo pod nazwą: "Smak dzieciństwa - pieczywo..." zawierające m.in. tradycyjne przepisy pozyskane w terenie i w trakcie konkursu.
 
Szczegółowy terminarz działań jest w trakcie opracowywania.
Informacje dotyczące projektu można uzyskać na stronie www.muzeumlowicz.pl
lub pod nr tel. 46 8373928 wew. 36 (Dział Merytoryczny MŁ)

Lokalizacja

Galeria

Innowacyjna Gospodarka