Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaBeata Wróblewska - Motyl w podróży

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Motyl w podróży

BEATA WRÓBLEWSKA

 

wydawnictwo: Stentor

ilość stron: 152

format: 16,5x16,5 cm

rok wydania: 2010

cena: 18,90

 

 

Motyl w podróży to książka  o pewnej dziewczynce. Ma na imię Marta i ma 10 lat. I choć otacza grono wspaniałych ludzi to dziewczynka czuje się bardzo samotna.

Ta książka jest bardzo wzruszająca i dająca do myślenia. Choć uważam, że dla nastolatków nadaje się w sam raz, to z całą pewnością większość rodziców również powinna po nią sięgnąć.

 

Marta mieszka ze swoimi dziadkami. Wspaniałymi ludźmi dzięki którym czuje się kochana, i bezpieczna. Babcia z dziadkiem stworzyli jej wspaniały dom. Kochają , troszczą się o nią i starają się by niczego jej nie zabrakło. Marta ma też fantastyczną ciocię i wujka, kuzynostwo z którym rewelacyjnie się dogaduje i wielu przyjaciół. Gdyby ktoś z boku na to popatrzył, pomyślałby: czego chcieć więcej?

 

No właśnie. Mimo tych wszystkich wspaniałych ludzi dziewczynka wciąż czuje się samotna. Bo ma też rodziców, którzy w ogóle się nią nie interesują. Rodzice Marty rozwiedzeni i każde z nich poszło własną drogą. Jej tata odwiedza regularnie w dni, które sąd wyznaczył na odwiedziny. A mama? Hm... niby bywa częściej, ale traktuję córkę bardziej jak siostrę lub koleżankę. A nie własne dziecko.

 

Ta książka jest pełna bardzo mądrych rozmów  i przemyśleń. czasem powiedziałabym, że jest smutna, bo czytając o rozterkach tej małej dziewczynki moje matczyna serduszkosię ściskało. To piękna opowiadanie daje do myślenia. Autorka w rewelacyjny sposób ukazuje uczucia dziewczynki. Mnie się ta powieść bardzo podobała, zatem polecam :)

 

Ponownie za książkę bardzo dziękuję wydawnictwu STENTOR :)

 

Anna Radziach (Ania mama Alicji)

 

Więcej na: ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com

Innowacyjna Gospodarka