Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaTeatr Atofri

Adres: CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82 Poznań

Województwo: wielkopolskie

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Teatr Atofri istnieje od 2008 roku. Jest on grupą niezależną, działającą w ramach Poznańskiej Fundacji Artystycznej. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Poznania oraz Centrum Kultury Zamek artyści spotykają się ze swoimi Widzami kilka razy w miesiącu.

Ideą Atofri jest zarazić magią teatru, który rozmawia z dzieckiem dźwiękiem, kolorem, formą, ruchem, gestem, opowiada o otaczającym świecie w sposób prosty i poetycki.
Repertuar Atofri skierowany jest do najmłodszych widzów od pierwszego roku życia do pięciu lat. Ten kierunek zainteresowań teatrem inicjacyjnym dla dzieci zapoczątkowało Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, produkując pierwsze przedstawienia w Polsce w ramach projektu „Teatr dla najnajmłodszych". Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronach Centrum Sztuki Dziecka i Alicji Rubczak.
Scena Atofri mieści się w CK Zamek w Poznaniu. Spektakle grane w niedzielne przedpołudnia w przytulnej, bo niezbyt wielkiej przestrzeni. Dzieci siedzą na poduszkach tuż przy scenie z rodzicem lub samodzielnie. Wewnątrz panuje półmrok, sprzyjający poczuciu bezpieczeństwa. Po każdym przedstawieniu dzieci zapraszane na scenę, by mogły przyjrzeć się rekwizytom i wziąć udział we wspólnej zabawie.

Muzeowanie to projekt, dzięki któremu poznańscy widzowie od września 2011 mogą obejrzeć spektakle teatru nie tylko w CK Zamek, ale także w przestrzeniach poznańskich muzeów - Muzeum Instrumentów Muzycznych i Muzeum Archeologicznym.

 

Zdjęcie z dwukrotnie nagradzanego w 2011 roku spektaklu "Pan Satie"

Lokalizacja

Innowacyjna Gospodarka