Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMuzeum Hymnu Narodowego w Będominie

Adres: Nowy Barkoczyn

Województwo: pomorskie

Telefon: 48 058 687 71 83

E-mail: mhn@muzeum.narodowe.gda.pl

Strona www: www.muzeum.narodowe.gda.pl

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Muzeum mieści się w barokowym dworku z początku XVII w. To właśnie w tym niezwykłym miejscu urodził się Józef Wybicki, twórca „Mazurka Dąbrowskiego”.

                                                                                     Muzeum posiada dwie wystawy stałe.
Pierwsza zatytułowana: „Józef Wybicki i jego epoka” prezentuje życie Józefa Wybickiego oraz okoliczności powstania „Mazurka Dąbrowskiego.
Druga: „Rola Mazurka Dąbrowskiego w kształtowaniu świadomości narodowej Polaków w XIX i XXw” dotyczy podtrzymywania świadomości narodowej Polaków w okresie zaborów i walkach o odzyskanie niepodległości.
Warto obejrzeć kolekcję należącą do muzeum, w której znajdują się m.in. dziewiętnastowieczne pozytywki wygrywające „Mazurka Dąbrowskiego”, dawne nagrania płytowe tej pieśnikolekcje archiwalnych, patriotycznych kart pocztowych z motywem Białego Orła.
Miejsce to szczególnie cieszy się popularnością w sezonie letnim. Wtedy też  organizowane imprezy plenerowe. Turyści mogą „wziąć udział” w Batalii Napoleońskiej. Dla osób kochających sport co roku odbywa się Bieg Mazurka Dąbrowskiego.
Niezwykły klimat dworu i przepiękny krajobraz zachęcają do powrotu.
 


Tekst: Monika Zdrojewska
Źródło zdjęcia: www.pomorskie.eu/pl

Lokalizacja

Innowacyjna Gospodarka