Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMuzeum Cukrownictwa w Pszennie

Adres: ul. Świdnicka 10 Pszenno

Województwo: dolnośląskie

Telefon: 74/ 85 83 281

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 4/5 (głosów: 1)

Twoja ocena:

Opis

Muzeum Cukrownictwa w Pszennie założone zostało w 2008 roku przez Südzucker Polska S.A. Znajduje się na terenie zakładu produkcyjnego "Cukrownia Świdnica". Celem powstania muzeum jest gromadzenie zbiorów związanych z cukrownictwem i popularyzacja tej ważnej dla historii Polski gałęzi przemysłu.

Eksponaty znajdują się w budynku muzeum, na placu oraz w haliWystawa podzielona została na grupy tematyczne: historia, surowce, produkcja, laboratorium, produkty. Główną część muzeum stanowi sala konferencyjna, w której wzrok przykuwa obraz przedstawiający Cukrownię Świdnica z ok. 1941 roku. Tuż obok znajduje się wystawa dawnego laboratorium chemicznego.
Wśród eksponatów znajdują się m.in. narzędzia i maszyny służące do uprawy, przerobu buraków i produkcji cukru, książki, filmy dokumentalne, skany starych pocztówek. Możemy obejrzeć też gabinet dyrektora, technologa i księgowej oraz dawną centralę telefoniczną.
Monitory i ramki cyfrowe umożliwiają obejrzenie filmów o postępie technologii uprawy buraków oraz produkcji cukru.

Wstęp do muzeum jest bezpłatny.
Przewidywany czas zwiedzania wystawy: około 1 godzina.
Zwiedzanie indywidualne bez przewodnika: drugi wtorek miesiąca.
Zwiedzanie grupowe: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 13.00, po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Lokalizacja

Innowacyjna Gospodarka