Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaSpotkanie pt: "Schrony w stoczni, porcie i pod Oksywiem" w Contrast Cafe w Gdyni

Adres: Bulwar Nadmorski Gdynia

Województwo: pomorskie

Telefon: 503-516-401

E-mail: cafe@contrast.com.pl

Strona www: www.contrastcafe.pl

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

4 grudnia (niedziela) o godz. 18.00 w Contrast Cafe (Gdynia, Bulwar Nadmorski) odbędzie się spotkanie pt: "Schrony w stoczni, porcie i pod Oksywiem" (z cyklu"Tajemnice Podziemnej Gdyni").

"Tajemnice Podziemnej Gdyni" to nowy cykl spotkań na temat podziemnej Gdyni. Członkowie trójmiejskich klubów zajmujących się eksploracją gdyńskich schronów i nie tylko, prezentować będą swoje niezwykłe odkrycia. Gdyńskie podziemia to obiekty i miejsca cały czas do końca nie odkryte i nie spenetrowane.
Wiele obiektów udaje się odnaleźć dzięki dobrej woli mieszkańców Gdyni. Cykl spotkań będzie miał na celu przedstawienie relacji eksploratorów, oraz prezentację zdjęć z ciekawych i nieznanych gdyńskich obiektów. Pierwsze spotkanie odbędzie się pod hasłem: "Schrony w stoczni, porcie i pod Oksywiem".
W ramach spotkania prezentowane będą zdjęcia i filmy ze schronów przeciwlotniczych, podziemnych sztolni, przeciwatomowego stanowiska kierowania z lat 70. oraz wież przeciwlotniczych z czasów II wojny światowej w Porcie Wojennym.

Gośćmi spotkania będą:
Andrzej Ditrich - architekt, członek Sekcji Eksploracyjno-Historycznej Towarzystwa Przyjaciół Sopotu, Pomorskiego Stowarzyszenia Ochrony Fortyfikacji REDUTA i  Stowarzyszenia FORTISO;
Michał Szafrański - prezes Gdyńskiego Klubu Eksploracji Podziemnej, pracownik ds. obrony cywilnej w PKP S.A., współautor projektu ustawy o ochronie ludności;
Jarosław Kłodziński - Radny Miasta Gdyni, członek Gdyńskiego Klubu Eksploracji Podziemnej.
Spotkanie poprowadzi Bartosz Gondek - historyk, dziennikarz Gazety Wyborczej

W załączeniu plakat imprezy.
 

Galeria

Innowacyjna Gospodarka