Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaAquarium i Muzeum Przyrodnicze w Krakowie

Adres: ul. św. Sebastiana 9 Kraków

Województwo: małopolskie

Telefon: 12 429 10 49

Strona www: www.aquariumkrakow.com

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 5/5 (głosów: 2)

Twoja ocena:

Opis

Niezwykłe Aquarium, Egzotarium i Muzeum Przyrodnicze w samym centrum Krakowa!

 

Aquarium i Muzeum Przyrodnicze to przede wszystkim nowoczesne, multimedialne muzeum, które stawia na interaktywność oraz szybką odpowiedź na potrzeby współczesnego klienta. Głównym celem twórców projektu było stworzenie miejsca, które przełamie tradycyjną barierę między ekspozycją, a zwiedzającym. Dlatego też w Aquarium nie znajdziecie zakurzonych gablotek, czy znudzonych oprowadzających, przywita Was tu natomiast pełna entuzjazmu, wykwalifikowana kadra młodych ludzi, którzy z chęcią, szczegółowo i barwnie, opowiedzą o wszystkich zwierzakach zamieszkujących obiekt, a także podzielą się zabawnymi historiami, które wydarzyły się w trakcie ich pracy. Co ważne, Aquarium, jako JEDYNE zoo w Polsce, pozwala wszystkim zwiedzającym zajrzeć za kulisy ekspozycji:

 


w każdy poniedziałek, środę i piątek między 15.30, a 16.00 można wziąć udział w karmieniu ryb drapieżnych,
a w każdą niedzielę w godzinach 12.00-13.00 oraz 16.00-17.00 odbywa się pokaz zwierząt.

Dodatkowo, w każdą niedzielę między 11.00, a 16.00 na wszystkie dzieci czeka sympatyczna animatorka, która wyczaruje farbkami na twarzach maluchów, bądź skręci z kolorowych baloników, mieszkańców Aquarium. Wymienione atrakcje wliczone są w cenę biletu wstępu.

Cała wystawa składa się z trzech części: pierwszej – poświęconej głównie rybom słodko- i słonowodnym, znajdują się tu m.in. rekin bambusowy, drapieżne mureny, piranie, wesołe błazenki (popularnie zwane rybką Nemo), konik morski, strzępiel, różne gatunki krewetek, kraby, niezwykle ciekawa ryba potrafiąca żyć zarówno w wodzie jak i na lądzie – poskoczek, rozgwiazdy, koralowce czy ukwiały.


Część druga ekspozycji to przede wszystkim gady i płazy. W terrariach zobaczyć można nie tylko ogromne żółwie, jaszczurki, warany, tropikalne żaby, kameleony, boa dusiciele, pytony siatkowe i tygrysie, ale także jedne z najmniejszych na świecie, zagrożone wyginięciem, małpki – tamaryny białoczube. Dodatkowo, tylko w Aquarium, można oglądać ekspozycję jednych z najbardziej jadowitych węży świata! Komnatę Jadowitych zamieszkują m.in. takie okazy jak: trwożnica Waglera, biczówka, grzechotnik wenezuelski, żmija sykliwa czy żmija szorstkołuska. Spotkać można tu również, jedną z dwóch na świecie, jadowitą jaszczurkę – helodermę meksykańską, a wymienione okazy to tylko część kolekcji.


W części trzeciej, tzw. muzealnej znajduje się jedyny na świecie, tak dobrze zachowany (razem z tkankami miękkimi!), okaz nosorożca włochatego sprzed ponad 30 tys. lat, kości mamutów, niedźwiedzia jaskiniowego, jelenia olbrzymiego, a także osobna ekspozycja z przeróżnymi skamieniałościami i minerałami. Wizyta ‘u nosorożca’ to wspaniała lekcja historii i jedyna okazja spotkania z tymi prehistorycznymi zwierzakami.
W  listopadzie zostanie otwarta czwarta część wystawy dedykowana niesamowitym insektom oraz przerażającym pająkom z całego świata. Jadowita czarna wdowa, liściec, skorpiony, patyczaki czy słynna skolopendra to tylko niektóre ze zwierząt, które będzie można zobaczyć w Aquarium już wkrótce.


Aquarium i Muzeum Przyrodnicze w Krakowie to doskonały pomysł na randkę, czy aktywne spędzenie weekendu wraz z rodziną, ale także na niezapomniane urodziny dla Twojego dziecka, które nie tylko świetnie bawią, ale i edukują. Muzeum posiada również bogaty program edukacyjny przygotowany dla wszystkich typów szkół.  
Szczegóły na stronie internetowej www.aquariumkrakow.com oraz pod nr tel.: 12 429 10 49.

Lokalizacja

Galeria

Innowacyjna Gospodarka