Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaSzlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego

Województwo: śląskie

Większe miejscowości: Częstochowa, Tarnowskie Góry, Gliwice, Rybnik, tychy, Bielsko-biała, Katowice, Zabrze

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 5/5 (głosów: 1)

Twoja ocena:

Opis

Dla zainteresowanych techniką, przemysłem i historią mamy propozycję spędzenia wolnego czasu w sposób wyjątkowy!

Prezentujemy na naszej stronie Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Jest to tematyczny, samochodowy szlak turystyczny o zasięgu regionalnym, obejmujący obiekty związane z dziedzictwem przemysłowym województwa śląskiego. Tworzy go ponad trzydzieści wybranych obiektów, o wyjątkowych walorach historycznycharchitektonicznych, które w minionych wiekach były świadkami rewolucji przemysłowej.

Na trasie zwiedzania znajdziecie między innymi:

Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie – z główną atrakcją w postaci linii produkcyjnej działającej w latach 30.

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górachprezentująca fragment kilkudziesięciokilometrowych podziemnych wyrobisk, chodników i sztolni odwadniających kopalń rud ołowiu, srebra i cynku, działających od XV do początku XX w. Poprowadzona tu na głębokości ok. 40 m podziemna trasa turystyczna ma 1700 m długości, w tym 270-metrowy odcinek pokonywany łodziami.

Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie- unikalne, jedyne w tej części Europy muzeum pokazujące historię chleba oraz narzędzia i maszyny do jego wytwarzania. Zwiedzający mają niepowtarzalną okazję własnoręcznego wypieku bułek.

Oddział Odlewnictwa Artystycznego w Gliwicach - prezentuje odlewy artystyczne, głównie dziewiętnastowieczne wyroby Królewskiej Odlewni Żeliwa a także dwudziestowieczne rzeźby ogrodowe i nagrobkowe, popiersia, medale i wiele innych.

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych - prezentuje bogaty zbiór ciekawych eksponatów, m.in.: agregaty, maszyny, urządzenia pomiarowe..

Tyskie Browiarium w Tychach - zlokalizowane na terenie Tyskich Browarów Książęcych, pierwsze w Polsce muzeum piwa doskonale łączące tradycyjną ekspozycję w zabytkowym budynku z 1902 z nowoczesnym kinem 3D i kioskami multimedialnymi. Można zwiedzać również funkcjonujący browar szlakiem powstawania piwa.

To jedynie wybrane propozycje ze szlaku. Więcej obiektów zabytkowych, a także informacje o historii przemysłu w regionie śląskim, propozycje wycieczek prezentuje strona Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, na którą serdecznie zapraszamy!

Lokalizacja

Innowacyjna Gospodarka