Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaCentrum Nauki EXPERYMENT

Adres: Pomorski Park Naukowo - Technologiczny, al. Zwycięstwa 96/98 Gdynia

Województwo: pomorskie

Telefon: 58 735 11 37, 47

E-mail: experyment@gci.gdynia.pl

Strona www: www.experyment.gdynia.pl

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 5/5 (głosów: 3)

Twoja ocena:

Opis

Centrum Nauki EXPERYMENT jest jedną z pierwszych w Polsce placówek łączących naukę i zabawę w atrakcyjną formę spędzania czasu. Wizyta w EXPERYMENCIE pozwala "odkrywcom-amatorom" na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata i praw nim rządzących. EXPERYMENT to nowa możliwość spędzania czasu wolnego dla całych rodzin i uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej dla szkół.
 

 

Mieszkańcy Trójmiasta, turyści, a także uczniowie, poszerzają swoją wiedzę o otaczającym ich świecie w oparciu o niemal 40 stanowisk zebranych w pięć grup tematycznych – Środowisko, Człowiek, Optyka, Dźwięki i Fizyka.

Każde z urządzeń jest bezpośrednio dostępne dla zwiedzających: można - a nawet trzeba - wszystkiego dotknąć, wypróbować działanie rozmaitych urządzeń.

Centrum Nauki EXPERYMENT to nie tylko wystawa interaktywna - to również miejsce organizacji wielu spotkań i pokazów. Całe rodziny mogą brać udział w warsztatach z dziedzin takich jak fizyka, z biochemia, robotyka czy paleontologia. EXPERYMENT kształci również nauczycieli, którzy dowiadują się na organizowanych szkoleniach i konferencjach, w jaki sposób prowadzić lekcje w Centrum Nauki EXPERYMENT.

Centrum czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 - 16.00, w środę w godz. 10.00 – 20.00.
Bilet ulgowy 3 zł, bilet normalny 6 zł.
Grupy zorganizowane powyżej 10 osób: konieczna rezerwacja.

Lokalizacja

Galeria

Innowacyjna Gospodarka