Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaWoliński Park Narodowy

Województwo: zachodniopomorskie

Telefon: 091 328 07 27

E-mail: sekretariat@wolinpn.pl

Strona www: www.wolinpn.pl

Większe miejscowości: Świnoujście, Międzyzdroje, Wolin, Dziwnów, Kamień Pomorski, Wisełka, Kolczewo, Warnowo.

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Niezapomniane widoki, piękne szerokie plaże, atrakcje w kurortach, takich jak Świnoujście, Wolin, Międzyzdroje czy Kamień Pomorski, a także ciekawie prowadzone ścieżki turystyczne – wszystko to stanowi o wyjątkowości obszaru Wolińskiego Parku Narodowego.

     Świnoujście – „Kraina 44 wysp” ma do zaoferowania wiele atrakcji, życzymy Wam abyście mieli czas wszystko zobaczyć! Wypoczniecie tam na przepięknych plażach, aktywnie zwiedzicie okolicę dzięki trasom rowerowym (łącznie o długości 103km), szlakom pieszym oraz kajakowym.
Nie będziecie również zawiedzeni, jeśli kochacie żeglarstwo lub wędkarstwo.
Wybrane imprezy w sezonie letnim 2009:
- Dni Morza – Dni Świnoujścia (18 -21 czerwiec),
- VII Nadmorskie Spotkania Orkiestr Dętych (23 – 30 lipiec),
- XXV Pływający Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak 2009” oraz Zlot żaglowców Świnoujście-Sail 2009 (10-16 sierpień),
Źródło: www.swinoujscie.pl

   Międzyzdroje – miejscowość uraczy Was nie tylko pięknymi plażami, ale także widokami, które pozostaną na długo w Waszej pamięci :). Wystarczy tylko wybrać się jednym ze szlaków pieszych lub rowerowych przebiegających na terenie PN, a przybliżonych przez nas poniżej. Podczas wędrówek nie pomińcie Grodziska w Lubinie (ok. 6 km od Międzyzdrojów) będącego pozostałością po grodzie obronnym z X – XII w. Z drewnianych tarasów będziecie mogli podziwiać widoki na Zalew Szczeciński.
Więcej na stronie: www.miedzyzdroje.pl
Więcej na stronie: www.grodziskolubin.pl

   Wolin – wybierzcie się tam koniecznie, o ile chcecie spędzić wolny czas aktywnie, na szlakach rowerowych i pieszych, mając jednocześnie okazję poznać historię Wolina - zwiedzając skansenCentrum Słowian i Wikingów. Tam z pewnością zasmakujecie wczesnośredniowiecznego klimatu, którego nie zabraknie również podczas wycieczki łodzią wikińską po rzece Dziwinie. Niech będzie to przedsmak do niezapomnianych wrażeń jakich dostarczy WamFestiwal Słowian Wikingów orazBeltan - Święto Ognia.
Więcej na stronie: www.wrota.wolin.pl

   Dziwnów – miasto dla aktywnych! Oj nie ponudzą się tu miłośnicy sportów wodnych :). Nie może być inaczej w mieście otoczonym morzem, zalewem i rzeką. Jednym słowem doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu, żeglowania, a także nurkowania i pływania na skuterach wodnych. Raj dla wędkarzy. Po wszystkich tych atrakcjach możecie wypocząć na plaży, gdzie nie zabraknie atrakcji dla dzieci; lub podczas spacerów po promenadzie. Zwolenników dwóch kółek nie powinno zabraknąć na trasie rowerowej przebiegającej wzdłuż wybrzeża morskiego (ok. 28km). Pozostaje życzyć Wam tyleż samo sił co dobrej pogody. ;)
Więcej na stronie: www.dziwnow.pl

   Kamień Pomorski - dla lubiących zwiedzanie:Muzeum Kamieni, Katedra, Pałac Biskupi; dla chętnych poznania okolic: trasy rowerowe i rejsy statkiem.

Atrakcje turystyczne

Szlaki turystyczne
***czerwony „Brzegiem Morza Bałtyckiego” pkt. widokowe: Kawcza Góra (61 m n.p.m.), Góra Gosań(93 m n.p.m.) -> miejscowość Wisełka -> malownicze Jeziora Wisełka oraz Zatorek -> latarnia morska "Kikut" (wys. 15m) -> Kołczewo -> Międzywodzie -> Dziwnów -> Kamień Pomorski,
***niebieski „Nad Zalewem Szczecińskim” Zalesie - wyrzutnia pocisków V-3 -> Jezioro Turkusowe -> pkt. widokowy Piaskowa Góra i Zielonka -> Dąb Wolinian,
***zielony -> Rezerwat Pokazowy żubrów -> Jez. Czajcze -> Jez. żółwinowskie -> Jez. Kołczewo;
   Trasy rowerowe
* Karsibór -> Kołczewo -> Warnowo (10km),
**Jez. Czajcze -> Jez. Zatorek -> Jez. Domysłowskie -> Jez. żółwinowskie (15km);
   Szlak kajakowy
Zalew Szczeciński - Świna;
   Muzea
Świnoujście -Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Trasa w forcie Gerharda,
Międzyzdroje -Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego,
Kamień Pomorski –Muzeum Kamieni.

Ciekawostki

Jeśli dotrzecie już w okolice Wolińskiego Parku Narodowego warto zahaczyć o Świerzno (ok. 15 km od Kamienia Pomorskiego), w którym organizowany jest Turniej Rycerski.
W niedalekim Pobierowie odbywa się również Festiwal Piosenki Morskiej „Złoty Sekstans”.
Warte obejrzenia są ruiny kościoła z XIV/XV w. na klifie w Trzęsaczu.
Innowacyjna Gospodarka