Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaKOMPLEKS ŚWIĘTOKRZYSKA POLANA W CHRUSTACH

Adres: ul. Laskowa 95 Chrusty

Województwo: świętokrzyskie

Telefon: 41 2016 212

E-mail: info@swietokrzyskapolana.pl

Strona www: www.swietokrzyskapolana.pl

Większe miejscowości: Kielce

Ocena: 5/5 (głosów: 2)

Twoja ocena:

Opis

KOMPLEKS ŚWIĘTOKRZYSKA POLANA W CHRUSTACH zaprasza do odwiedzania swoich atrakcji. Na gości czeka Oceanika- ekspozycja z wielkimi akwariami o pojemności 290 000 litrów, z najbogatszą wystawą zwierząt wodnych w Polsce. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem. Jest też Kraina Zabawy, a w niej m. in. wielkie dmuchańce, ruchomy statek, karuzela, łódeczki, park linowy i eurobungee oraz Park Miniatur Świętokrzysko z największymi zabytkami architektury świętokrzyskiej, pokazanymi w skali 1:20. Dzieci uwielbiają Brzozową Zagrodę gdzie czekają króliki, świnki wietnamskie, owce miniaturki i pawie. W skład Kompleksu wchodzi również Lipowy Dwór, miejsce na organizację uroczystości rodzinnych, spotkań firmowych i konferencji oraz Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Polanika.
Kompleks Świętokrzyska Polana- odwiedź – żyj ciekawiej!
 
 
 
 
KRAINA ZABAWY
 
W Krainie Zabawy najmłodsi mogą skakać, biegać, zjeżdżać, rywalizować na DMUCHAŃCACH
z podwodnego świata. Nieco starsze dzieci ucieszą się ze zjeżdżalni Mały Delfin i z kul „Wipe out”, które dają szczególnie dużo możliwości zabawy i rywalizacji. Jest też coś wyjątkowego – ruchomy statek, który kołysze się na falach i dostarcza szczególnie dużo emocji i rozrywki. Najodważniejsze dzieci będą chciały spróbować swoich sił na zjeżdżalni Delfin Gigant o wysokości aż 10 m i długości 16 m! Jest tu też karuzela – ośmiornica, a wkoło wirujący świat szczęśliwej i beztroskiej zabawy!
 
Skoki i salta wykonywane w powietrzu to niezwykłe przeżycie, które fascynuje osoby w każdym wieku.  Używając specjalnych gum elastycznych GOLD EUROBUNGEE, skoczek zapięty w uprząż odbija się od trampoliny i szybuje na wysokość nawet 11 metrów, gdzie może wykonywać salta.
Świetną zabawą na gorące, letnie dni są ŁÓDECZKI, które napędzane siłą mięśni dziecka pływają w basenie  z płytką, chłodną wodą. Wyścigi, pogonie i relaks na wodzie, to to co dzieci lubią najbardziej.
 
PARK LINOWY to miejsce pełne zakamarków, lin, drabinek, krętych korytarzy,  gdzie dzieci i młodzież mogą przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu, bezpiecznie bawiąc się na linach. Na terenie parku znajdują się dwie trasy o różnym stopniu trudności. Dlatego każdy, zarówno osoby rozpoczynające przygodę z zabawą na linach, jak i te bardziej doświadczone, poszukujące większej dawki emocji, znajdą coś dla siebie. Trasa dolna została specjalnie zaprojektowana dla dzieci najmłodszych już od 4 roku życia. Trasa ta pozostaje na wysokości wzroku rodziców, zapewniając im bliski kontakt z pociechą. Młodzież pragnąca większych wyzwań, najlepiej poczuje się na trasie górnej, która dostarczy sporych emocji i sprawi dużą przyjemność zarówno początkującym, jak i bardziej wymagającym.
 
BRZOZOWA ZAGRODA to królestwo zwierząt. Tutaj na dzieci czekają puszyste króliki, małe świnki wietnamskie, owce miniaturki i dostojne pawie. Każdy może tu wejść, nakarmić je i z bliska się im przyjrzeć. To doskonałe miejsce, zwłaszcza dla dzieci. Daje okazję poznania fascynującego świata zwierząt, ich zwyczajów i zachowań.
 
 
 
 
PARK MINIATUR ŚWIĘTOKRZYSKO
 
to miejsce, które przeniesie każdego w niezwykłą podróż po zakątkach Ziemi Świętokrzyskiej. Na powierzchni odwzorowującej kształt województwa świętokrzyskiego zebrano 20 najsłynniejszych zabytków regionu, przedstawionych w skali 1:20 tak, jak wyglądały w latach swojej świetności. Wielowątkowość walorów historycznych oraz piękno budowli odtworzonych z najmniejszymi detalami,  pozwolą turystom odbyć podróż do przeszłości, do małych miasteczek i ich żydowskich dzielnic, do początków państwa polskiego, do epoki pary i wielkich wynalazków, do czasów przedchrześcijańskich oraz wielkich bitew o niepodległą ojczyznę.
 
W parku znalazły się miniatury budynków sakralnych, obiektów warownych i obronnych oraz zabytków przemysłowych. Można tu zobaczyć, jak wyglądał m.in. pałac Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, zamek w Sandomierzu, Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, obronny zamek w Szydłowie, klasztor w Sandomierzu, zakład hutniczy w Maleńcu, czy huta w Samsonowie. Zwiedzający mogą skorzystać z e-przewodnika zawierającego opisy wszystkich obiektów w trzech wersjach: dla najmłodszych, dla młodzieży i dla dorosłych.
 
 
 
 
OCEANIKA
 
Oceanika to miejsce, w którym każdy miłośnik wodnego życia znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia, na co dzień niedostępne. Po wystawie oprowadza przewodnik, opowiadając o życiu, zwyczajach i ciekawostkach związanych z zamieszkującymi je zwierzętami. W akwariach znalazło się ponad 500 gatunków ryb z wód całego świata, podzielonych według miejsca ich występowania. W każdym zbiorniku odtworzono inny biotop. W zbiorniku z biotopem Azji pływają m.in. pangi, tołpygi, bagarius sum ludojad czy arowany azjatyckie oraz kilka ryb, które wyginęły już w warunkach naturalnych. Wśród ryb z Ameryki Południowej są bardzo rzadkie sumy, ryby kostnojęzykowe , pielęgnice czy prapłaziec- ryba dwudyszna, której przodkowie dali początek dominacji czworonożnych zwierząt na suchym lądzie. W Oceanice znalazł się również zbiornik z rybami z Malawi, a w nim 50 gatunków kolorowych ryb oraz akwarium z niezwykłymi rybami rafowymi. Kolejny zbiornik to królestwo ryb z szelfu kontynentalnego. W tym akwarium pływają też rekiny żarłacze, Ognica pstra o silnym jadzie powodującym ogromny ból po ukłuciu kolcem jadowym, mureny o czterech szczękach, czy też ryby produkujące żwirek koralowy. Wyjątkową atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest niecka z tzw. akwarium dotykowym, w którym można dotknąć i samodzielnie nakarmić ryby.
 
Kompleks Świętokrzyska Polana – odwiedź – żyj ciekawie!
 
 

Galeria

Innowacyjna Gospodarka