Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaIvo Łaborewicz - Wybrane legendy o karkonoskim Duchu Gór

Strona www: adrem.jgora.pl

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Nowości

Opis

Wydawnictwo-Poligrafia Ad Rem poleca książkę "Wybrane legendy o karkonoskim Duchu Gór"!

Ivo Łaborewicz, Wybrane legendy o karkonoskim Duchu Gór,
format w cm:    20,5 x 29
oprawa:    twarda
ilość stron:    72
wydawca:    Wydawnictwo Poligrafia AD REM
rok wydania:    2011
ISBN:    978-83-62708-16-1

 

                                        Postać Ducha Gór pasjonowała i pasjonuje wszystkie nacje, którym przyszło zamieszkiwać Karkonosze, a więc Czechów, Niemców i Polaków, a także tych, którzy dopiero zamierzają  odwiedzić te góry albo już to zrobili. Pasjonuje, bo zdaje się uosabiać ludzkie lęki wobec dzikiej przyrody, a przede wszystkim wyobrażenia o prawdziwej ludzkiej naturze, która doskonale „zdradza się” w surowych górskich warunkach. Książka jest subiektywnym wyborem dawnych przekazów, ubranym w nowocześniejszą formę.

Tekst wzbogacają piękne, poetyckie ilustracje – akwarele Janusza Motylskiego, których tematem jest karkonoski krajobraz oraz lokalny strój ludowy, choć również uwspółcześniony – swego rodzaju propozycja takiego stroju dla dzisiejszych mieszkańców.

Więcej na stronie:
adrem.jgora.pl/dla-dzieci/o-karkonoskim-duchu-gor

Galeria

Innowacyjna Gospodarka