Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMuzeum Górali i Zbójników

Adres: ul. Sądecka 4 Rabka-Zdrój

Województwo: małopolskie

Telefon: 795 222 925

E-mail: kontakt@muzeum-zbojnikow.pl

Strona www: muzeum-zbojnikow.pl

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Nowości

Opis

Każdy kto chciałby przybliżyć dzieciom życie górali i pokazać im barwny świat zbójników karpackich w końcu ma taką możliwość w samym sercu Rabki!
Właśnie tu od niedawna działa jedyne na Podhalu Muzeum, w którym dzieci w interaktywny sposób poznają życie górali oraz mogą zdobyć Odznakę Tropiciela Zbójników. Muzeum zaciekawi maluchy w każdym wieku. Tu odkrywanie historii i tradycji staje się przygodą!

 

                                       W zabytkowej chałupie można m.in. poznać stroje góralskie, sposoby przygotowania tkanin, wypróbować sprzęty gospodarskie i łóżko z posłaniem z siana. Co ważne dzieci będą miały co robić, gdyż wiele eksponatów przygotowanych jest tak, by można było ich dotknąć lub użyć! Jest też poszukiwanie zbójnickich skarbów, wizyta w szałasie, gdzie baca przygotowywał oscypki oraz wiele innych atrakcji.

W Muzeum nie ma tradycyjnych opisów, a raczej rysunki obrazujące przekazywane treści. Wiele jest też multimediów, które wspierają zdobywanie wiedzy oraz dostarczają zabawy i rozrywki.
Co ważne Muzeum zaciekawi również rodziców i opiekunów.

Do 2008 roku miejsce to działało jako Muzeum Gorczańskie Jana Fudali. Zabytkowa chałupa z 1884 roku "Pod Trzema Madonnami" była uratowana przez artystę i ozdobiona ponad 150 obrazami na szkle. Wówczas na terenie powstały liczne obiekty w tym zamek zbójnicki, koliba Śleboda, gorczański szałas pasterski, kapliczki i dzwonniczka - której dzwon przybliża dzieciom czasy bez telefonów komórkowych;) Na tym malowniczym terenie nad samą Rabą młodym tropicielom przydaje się więc mapka!
Wzorem dawnego właściciela i twórcy tego Gorczańskiego Raju, który był prekursorem uczenia dzieci malarstwa na szkle, Muzeum oferuje warsztaty podczas których można samodzielnie stworzyć coś regionalnego! Nowością gry tematyczne podczas zwiedzania, lekcje dotyczące wybranych zagadnień kultury regionu i atrakcyjne prezentacje.

Grupy mogą liczyć na realizację indywidualnych, nawet najbardziej niekonwencjonalnych zamówień.
To miejsce, w którym dzieci znajdą pasjonujące zajęcie, niezależnie od pogody!

Otwarte codziennie w godz. 9:30 – 18:00.

ul. Sądecka 4, 34-700 Rabka - Zdrój
tel. 795 222 925
kontakt@muzeum-zbojnikow.pl

www.muzeum-zbojnikow.pl
www.facebook.com/muzeumzbojnikow

Galeria

Innowacyjna Gospodarka